Eesti Veinitee Lääne-Eesti marsruut: Pärnumaa ja Saaremaa

Võta ette veinireis Pärnu- ja Saaremaal: kaks päeva ja viis veinimaja, öö Pärnus või Saaremaal. Sind ootavad erinäolised veinimajad Lääne-Eestis ja saartel, kus lisaks jookide nautimisele leidub huvitavat tegevust igaühele.

Allikukivi Veinimõis asub Pärnumaa ja Mulgimaa piiril, kust nii Pärnu kui Viljandi jäävad 40 minutise autosõidu kaugusele. Veinimõisa südameks on 19. sajandil ehitatud uhke töösturi häärber ja seda ümbritsev ajalooline park. Mõisa keldris valmivad peamiselt mõisa marjaaia saagist valmistatud marja- ja puuviljaveinid.

Tori Siidritalu jääb kõigest 30-minutilise autosõidu kaugusel suvepealinnast Pärnust. Torist leiad suurima maheda siidri- ja veinitalu Eestis ning ilmselt ka Baltikumis. Siidriks ja veiniks väärindatakse marju ja puuvilju, mis on peamiselt pärit Soomaa ümbrusest. Soomaa on üks Eesti kuuest rahvuspargist, suurte soode ja rabade ning puutumatu metsiku loodusega.

Vaatamisväärtsused Tori kandis

Mamm&Frukt on urbanistlik veinimaja suvepealinnas aastast 2015. Veinihuvilisi oodatakse külla aga nende täiesti uude, samas hästi vanasse Valgeranna Veinitalli, kus ruumi on palju ja tegevust jagub. Lisaks veinidegustatsioonidele mahub mõnusasti pidu pidama, etendusi ja kontserdeid nautima ning ka seminari korraldama. Veinitall asub Pärnust 10 min sõidu kaugusel. Mine auto, takso või miks mitte linnaliinibussiga. Ehe veinimaja kogemus spontaanselt ja kiirelt, ilma pikema planeerimiseta.

Söögikohad Pärnus

Vaatamisväärsused Pärnus

Majutus Pärnus

Pärnust 35 km kauguselt leiad Pootsi veinimõisa – ajaloolise rüütlimõisa. Mõisas valmistatakse naturaalsetest toorainetest käsitööveine, limpse ja kangetki. Pootsi on paik elamuspäevadele, tähtpäevadele, firmapidudele, seminaridele, maalinäitustele, kontsertidele ja teatrile.

Saarele jõudes tervitab sind Muhu Veinitalu, mis on esimene veiniturismitalu Eestis. Muhu Veinitalu ajalugu on enam kui 100-aastane. 1930date keskpaigas ulatus tootmismaht suisa 400 000 liitrini. Tänavuseks on Muhu mulda istutatud üle 2000 taime ja 2016. aasta saagist valmis esimene ametlik Muhu Veinitalu viinamarjavein. Veinitalus on olemas ka majutus.

Sõites Saaremaal teisepoole väina leiad maantee äärest Kuningustel Saaremaa I Veinitehase. Veine valmistatakse seal ebatavalistest Saaremaalt pärit toorainetest, näiteks metsmaasikatest ja angervaksaõitest.

Looduslikud paigad Saaremaal

Majutus Saaremaal: Eigi Talu puhkemaja, Lahe puhkeküla

Söögikohad Saaremaal

Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis sulle tuuri osas head nõu andma. Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!