eesti-veinitee-estonian-winetrail-map-2021

Valgejõe Veinivilla on Eesti kõige põhjapoolsem veinitalu, kus tehakse vegan-sõbralikke veine vaid kohalikust toorainest. Veine pakutakse parimates Tallinna restoranides ja isegi Michelini-tärniga restoranides Saksamaal. Veinimeistriteks on ema Tiina ja poeg Gregor, kes on mõlemad sommeljeed. Kohalikku ajaloopärandit tutvustab isa Allan. Korraga mahub meile 50 inimest, reserveerimine on vajalik. Oleme avatud aastaringselt. Aegajalt korraldame ka virtuaaldegustatsioone – nende tarbeks saab veine tellida meie e-poest  www.veinivilla.ee/et/c/valgejoe-veinivilla-veinid .

eesti-veinitee-veinivilla-web
eesti-veinitee-mamm&frukt-pärnu-veinimaja

Mamm&Frukt on urbanistlik veinimaja suvepealinnas aastast 2015. Tootmine asub mõnusas väikeses garaažitüüpi kõrvalhoones Raekülas ja degustatsioonituba otse Pärnu rannas Villa Oliveris.
Me soovime rikastada ennekõike eestlaste ja miks mitte kogu maailma joogikaarti.
Valikust leiab mitmeid Eesti moodi kiiksuga veine ja vahukaid, muid jooke promillivahemikus 0-40 ning kokkamiseks marjaveiniäädikaid. Siin valitseb põhimõte “sabast sarvedeni”.
Kõiki veine saab maitsta Mamm&Frukt veinitoas, mis on avatud kevad-suvisel perioodil. Sobiliku degustatsioonipaketi leiab kirglik veinisõber kui ka kogemata sisseastuv suvine uitaja. Mingit eritransporti vaja ei ole, veinituba asub keset Pärnus linna, kus kõik vajalik on jalutuskäigu või taksosõidu kaugusel 😉

Murimäe Veinikelder asub Otepää kaunite järvede ja kuplite keskel. Oleme rajanud esimese eestimaise viinamarjakasvatuse terassidel. Toodame ise ja väärtustame
Eestimaist toorainet oma veinide valmistamisel.
Pakume:
-Eestimaised veinid 10 erinevast toorainest (kohapealt ja e-poest)
-Külastus ja veinidegustatsioon kuni 50-le
-Erinevad õpitoad
-Lõuna ja õhtusöögid ettetellimisel
-Veinimaja külaliskorteri kasutus 5-le

Eesti-veinitee-estonian-winetrail-murimäe-veinikelder
Eesti-veinitee-Habaja Viinavabriku

Tallinnast vaid pooletunnise autosõidu kaugusel asuva Habaja mõisa ajaloolises Viinavabrikus tegutsevas käsitööveinivabrikus saab:
tutvuda veinide valmistamisega;
degusteerida kohalikke puuvilja- ja marjaveine, alustades traditsioonilisel meetodil pudelis kääritatud kuivast rabarberivahuveinist ja lõpetades koduaianõgestest toodetud magusa kõrvenõgeseveiniga;
uudistada nõukogude-aegset külasauna;
kinnitada keha tiigivaatega kohvikus;
rännata fotograafist perenaise näituste vahendusel nii aiaviljade värvilisse maailma, Toskaanasse kui ka ka ajas tagasi.

Koostöös Viinavabriku naabritega saab rännata rabas või võtta leili ja tududa Habaja Veskimaja saunas ning kämpingutes.

Ideafarmi kaubamärki kannavad Kuninguste talupood ja kohvik ning Saaremaa I Veinitehas. Kuninguste talupoes saad nautida ja kaasa osta kõiki meie tooteid hea tehasehinnaga. Korraldame (ettetellimisega ) degustatsioone ning õpitubasid, kus räägime erinevate toodete kasutamisvõimalustest. Saad maitsta palju erinevaid üsna ebatavalisest toorainest äädikaid, keediseid, siirupeid, kastmeid ja veine. Näiteks erinevatest lilledest, tomatist, nõgesest, meest ja porgandist.

eesti-veinitee-estonian-winetrail-91786608_1113453112326403_4642385375212339200_n
eesti-veinitee-estonian-winetrail-Järiste Veinitalu Logo 2

Populariseerime eestimaist viinamarjakasvatust ja veinikultuuri. Oleme ühed vähestest Eestis, kes toodavad eestimaist veini oma istanduses kasvanud viinamarjadest.
Pakume ka kohalikust toorainest valmistatud marjaveini ja siidrit.
Meie veinide puhul on iga aastakäik kordumatu, kuid samas personaalne.
Tegutseme ajaloolises Luke Mõisa kõrtsis. Ringkäigul saab näha meie viinamarjakasvatust, tutvustame teile veini ja siidri tootmise põnevat protsessi ning pakume degustatsiooni koos kohalike ettevõtjate suupistetega.
Degustatsiooniks pakume 1 siidrit ja 3 erinevat veini sh viinamarja veine.  Suupisteteks pakume kohalike ettevõtjate tooteid.

Veinimäe talu on viinamarjaistandus Lõuna-Eestis, täpsemalt Võrumaal, Kärgula külas. Enamik taimi kasvab katmikalal ehk pikkades kiletunnelites. Katmikala pindala on kokku 2500 m2 ning see mahutab umbes 1200 2-5 aastast taime.
Sortide nimekiri on väga pikk (ca 75 erinevat sorti), rõhk on pandud talvekindlamatele, näiteks Vitis Amurensis, Vitis Labruska ja Vitis Riparia hübriidsortidele. Kuna Veinimäe talu viinamarjaistanduse eesmärgiks on eelkõige Sulbi külas asuva veinikoja viinamarjadega varustamine, siis enamik sortidest on veiniks sobivad viinamarjasordid.
Veinimäe veinikoja põhiline sihttoode on punane vein, kuid katsetame ka teiste toodetega. Näiteks  püüame tootevalikusse lisada roosat õunasiidrit, mis on saadud siidrile tume punast viinamarjaveini lisades . Hägusa mehise vaadisiidri valmistamisel on kasutatud aga hoopis humalaid. Meie tõeline hitt on klassikalisel šampanjameetodil õuntest valmistatud vahuvein „Talvenauding“, mille teine kääritamine toimub pudelis.

eesti-veinitee-estonian-winetrail-Veinimäe
eesti-veinitee-estonian-winetrail-Top logo Tori

Vaid 30 minutilise autosõidu kaugusel Pärnust asub Tori Siidritalu. Oleme suurim mahe siidri- ja veinitalu Eestis ja ilmselt ka Baltikumis.
Väärindame marju ja puuvilju siidriks ja veiniks, mis on peamiselt pärit Soomaa ümbrusest.
Soomaa on Eesti suurim rahvuspark suurte soode ja rabadega ja puutumata metsiku loodusega. Siin on hästi välja arendatud loodusturismi atraktsioonid ja teenused.
Tori Siidritalu külastuse käigus tutvume maailma ühe põhjapoolseima viinamarjakasvatusega, siidri- ning veinitootmisega ja degusteerime talu toodangut.
Ettetellimisel on võimalik pakkuda ka toitlustust, mis valmib kohalike kokkade traditsiooniliste retseptide järgi.

Asume Pärnumaa ja Mulgimaa piiril, kust nii Pärnu kui Viljandi jäävad 40 minutise autosõidu kaugusele. Veinimõisa südameks on 19 sajandil ehitatud  uhke töösturi häärber  ja seda ümbritsev ajalooline park. Mõisa keldris valmivad peamiselt mõisa marjaaia saagist valmistatud marja- ja puuviljaveinid. Aastaringselt on veinimõisa oodatud külastajad, kellele pererahvas lahkelt oma tegemisi tutvustab. Küastatakse marjaaeda, veinikeldrit, pakutakse oma valmistatud jooke proovida, räägitakse veinijutte ja lugusid mõisaelust. Grupikülastused kuni 50 inimest tuleks ette teatada, kuid oodatud on ka juhuslikud külalised mõisapoodi külastama.

eesti veinitee_estonian winetrail_allikukivi 1 (1)
eesti-veinitee-estonian-winetrail-uue-saaluse-logo

Veinitee kõige lõunapoolsema talu leiab Suure Munamäe lähedalt Uue-Saaluselt. Oleme pereettevõte, kus kogu töö teevad ära peremees Mati ja perenaine Maris. Meil on Eesti kõrgeimal asetsev mahe astelpaju ja- viinamarjaistandus. Toodame veini Eesti toorainest, mis on omakasvatatud ja mahe (astelpaju, viinamari, õun, pihlakas) aga ka pärit teistelt marjakasvatajatelt, kes on meile võimalikult lähedal. Paljud veinid kannavad kohalikku kaubamärki Uma Mekk. Talu veinituuri käigus saab tutvuda marjaistanduse ja veinitootmisega ja maitsta talus valminud veine koos suupistetega. Põnevaid elamusi pakub veiniteemaline kuldvillak ja pimedegustatsioon, kus tuleb ära arvata veini tooraine. Ettetellimisel pakume kahekäigulist lõuna-või õhtusööki.

NB! ARU MÕIS EI OLE AVATUD 1. MAIL 2022 EESTI VEINITEE AVATUD USTE PÄEVAL. TERE TULEMAST ALATES MAIKUU KESKPAIGAST!
Aru mõis on väike mõisakoht Kõrvemaal 85 km ehk tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast, kus pererahvas soojal ajal käsitööveini valmistab ja külalisi vastu võtab. Mõisas on tänaseks renoveeritud köök-ait ja korrastatud väike park, arendus käib endise laudahoone renoveerimisel. Katariina tee kaubamärgi all turustame ürditeesid kohvikutele ja restoranidele.

Pakume käsitööveinide degusteerimist, tutvustame tootmist, jalutame pargis ja räägime koha ajaloost. Soovi korral pakume suupisteid. Teehuvilistele korraldame teetseremoonia. Võtame külalisi vastu ettetellimisel soojal ajal kevadsuvisel perioodil, huvilistel palume helistada telefonil 50 92 108 (Katrin).

Aru mõisa veinid ja ürditee kannavad Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist.

eesti-veinitee-estonian-winetrail-aru-mois
eesti-veinitee-estonian-winetrail-ulge-talu.jpg

Vooremaa veerel, Peipsi läheduses, asub Ulge talu, kus pererahvas on nüüdseks juba aastakümneid kasvatanud erinevaid marjakultuure. Pererahval on vastused mitmesugustele küsimustele: kuidas kasvatada edukalt maasikaid, mida armastab kõrvits, miks kasvatada arooniaid või … miks mitte valmistada kohalikust toorainest veini?
Ulge talurahva armastus aiasaaduste vastu (ja mis seal salata, ka meeleolukalt koos veedetud aja vastu) on paisunud nii suureks, et otsustasime katsetada põlluandide kääritamist.
Ulge talu pererahvale meeldib hea maitseelamus, mida soovime ka teiste nautlejatega jagada. Seetõttu talletasime maitsed pudelisse ning avasime uksed kõigile, kes soovivad maitseküllastest elamustest osa saada.
Tule külla – jalutame talus ringi, vaatame üle, mis kasvab põllul, millist põllutehnikat suurem aiapidaja kasutab ning mekime head kohalikku veini!

Eesti veini kamber asub Kesk-Eestis, täpselt Tallinn-Tartu maantee keskel, Hindreku talus.
Eesmärk on koondada kambrisse kõik Eesti käsitööveini tootjaid, teha degustatsioone ja koolitusi.
Eesti veini koolitus on pärjatud EHE märgisega ja annab kõige parema ülevaate Eestimaa veinitootmise ajaloost ja tänasest olukorrast.
Hindreku talus on võimalik pidada pulmi, sünnipäevi või korraldada seminare ning Eesti vein on au sees igal üritusel.

eesti-veinitee-estonian-winetrail-eesti veini kamber 300x300
Eesti-veinitee-pindi-veinitalu

Võrumaal asuv Pindi Veinitalu on ema ja tütre hobipruulimisest alguse saanud väike pruulikoda. Avasime veinikoja 2019.aastal kui osa talu elumajast sai renoveeritud tootmiseks sobilikuks.
Talus kasvavad mõned õunapuud ja marjapõõsad, kuid peamise tooraine saame kohalikelt talunikelt ja ümbruskonna metsadest.
Valmistame veine õuntest, ebaküdooniatest, sõstardest, vaarikatest, jõhvikatest ja rabarberist. Tootevalikust leiab näiteks õuna-karamelli dessertveini, mis võitis 2021.aasta Baltic Cup veinivõistlusel esimese koha. Meie suvine hitt-toode on sõstra-mündi vahuvein.
Korraldame talus ekskursioone ja degustatsioone ettetellimisel maist kuni septembrini. Külastuse käigus tutvustame veini tootmist ja maitseme sortimendis olevaid veine.

Karsklasest veinimeister Meelis alustas veinitegemisega 2009. aastal. Kaks aastat hiljem Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkursil saavutatud 3. koht andis enesekindlust ja julgust juurde asjaga edasi minna. 2012. aasta sama konkursi võit kinnitas seda veelgi. Edasised mõned finaalikohad ja 2018. aasta 2. koht viisid lõpuks selleni, et 08.08.2018 sai asutatud Kanarbiku Veinitalu OÜ. Ettevõte asub Tartumaal, Elva vallas, Vallapalu külas. Põhitegevuseks on marja- ja puuviljaveini ning mahla tootmine. Toorainena kasutatakse Eesti toorainet, rajatud on mustsõstra-. aroonia- ja rabarberiistandus. Koostöös elukaaslase Kaisaga oleme saanud ka esimesed veinilaarid villitud.
Pakume käsitööveinide degusteerimist, tutvustame tootmist, saab jalutada istanduses.
Täpsem info kanarbikuveinitalu@gmail.com või   +372 5345 4169

eesti-veinitee-Kanarbiku_logo_soc_black
Eesti-veinitee-Hirveaia-veinikelder

Hirveaia veinikelder asub Tartust 40 km, ehk pooletunnise autosõidutee kaugusel, Alatskivil. Märksõnad on Peipsimaa ja Sibulatee ning Alatskivi mõis. Leiate meid Alatskivi lossimüüri kõrvalt Hirveaia tänavalt. Veinikelder on oma nime saanud naabruses asunud parunite Hirveaia järgi.
Oleme väike pereettevõte, valmistame kohalikust toorainest käsitööveine ja oleme võlutud eestimaise imelise tooraine maitsekombinatsioonide võimalustest. Meie tootevalikus on ligi 20 erinevat veini, sealhulgas ka meeveinid ja viinamarjaveinid. Oleme oma veinid liigitanud kaheks – mõisasari ja nostalgiasari. Sellest lähtuvad ka veinide nimed. Teeme gruppidele degustatsioone ning suviti oleme reedeti ja laupäeviti avatud kõigile huvilistele.

Pootsi veinimõis, ajalooline rüütlimõis, esmakordselt kaardil märgitud nimega Hof Podis, asub Pärnust 35 km kaugusel looduskaunis Edela-Eestis Pootsi tiigi ääres Pootsi külas Tõstamaa osavallas. Siin kohtuvad loodus, vein, muusika, kunst, teater ja ajalugu. Külastusringkäigul räägime veinitegemisest, kiikame veinikeldrisse ja viljapuuaeda, siirdume mõisahoonet ja -kompleksi tutvustades tagasi ajalukku ja naaseme olemasolevasse hetke degusteerides naturaalsetest toorainetest valmistatud oma veinimõisa käsitööveine, limpse ja kangetki. Oleme elamuste kohtumispaik elamuspäevadele, tähtpäevadele, firmapidudele, seminaridele, maalinäitustele, kontsertitele, teatrile.
Võta endale see aeg, et kogeda elamusi! Kohtumiseni elamuste kohtumispaigas Hof Podises!

Pootsi-veinimõis-eesti-veinitee