Eesti Veinitee Lõuna-Eesti marsruut:
Tartumaa-Otepää-Võrumaa

Külasta kolme veinitootjat, uuri Eestimaist viinamarjakasvatust ja proovi nii puuvilja-marjaveine kui viinamarjaveine. Maitse kohalikku toitu. Ööbimiseks sobib kenasti Võru linn.

 

Nõo vallas asub ajaloolises Luke mõisa kõrtsis tegutsev Järiste Veinitalu. Talus kasvavad viinamarjad, millest on valminud mitmed auhinnatud veinid. Veine saab nautida terrassil, mille katust katavad 18-aastased viinapuud. Ekskursiooni ajal saab ringi käia istandustes ja sisse vaadata veinikööki. Räägime põhjamaisest viinamarjakasvatusest, degusteerida saab viinamarjaveine, marjaveine ja siidrit.

 

Otepää kaunite järvede ja kuplite keskel asuvas Murimäe veinikeldris saab külastada viinamäge ja veinikeldrit. Veinimeister annab ülevaate veinikeldri tegemistest ja veinivalmistamisest. Degustatsioonil tulevad maitsmisele Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust Eestimaisest toorainest valmistatud käsitööveinid.

 

Lõuna Murimäe veinikeldris.

 

Veinimäe talu on viinamarjaistandus Võrumaal Kärgula külas. Enamik taimi kasvab katmikalal ehk pikkades kiletunnelites. Katmikala pindala on kokku 2500 m2 ning see mahutab umbes 1200 2-5-aastast taime. Naudi karget põhjamaist maitseelamust ning huvitavat ringkäiku, mille viib läbi Maaülikooli lõpetanud kõrgharidusega agronoom!

 

Võru linna keskväljaku külastamine. Väljak on eriline oma liikuva mööbli poolest ja pidevas muutumises. Paigal on sündmuse nägu – kord on siin laadaplats, siis kontserdisaal või talvine maagiline jõulumaa.

Õhtusöök Võrus.

 

Ööbimine Võrus või tagasisõit Tartusse.

 

Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis sulle tuuri osas head nõu andma. Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!