Eesti Veinitee Lõuna-Eesti marsruut: Tartumaa

Külasta kolme Tartumaa veinitootjat, Peipsiveert ja Võrtsjärve kanti.

Ühepäevane programm hõlmab kolme Tartumaa veinitootja külastamist ning soovitusi toitlustuse ja teiste huviväärsuste kohta.

Hirveaia veinikelder asub Tartust 40 km ehk pooletunnise autosõidu kaugusel. Alatskivil lossi ümbritseva kiviaia taga asub mõisaaegne jääkelder, mis on saanud uue hingamise. Just selles ajaloolises hoones saab tutvuda kohaliku kultuuri ning käsitööna valmistatud puuvilja- ja marjaveinidega. 

Alatskivi lossi külastamine.

Lõuna Alatskivi mõisatallis või Kivi kõrtsis.


Võrtsjärve läheduses Elva vallas tegutseb Kanarbiku veinitalu. Karsklasest veinimeister Meelis alustas veinitegemisega 2009. aastal. Kaks aastat hiljem Maalehe  koduveinikonkursil saavutatud 3. koht andis juurde enesekindlust ja julgust asjaga edasi minna. 2012. aasta sama konkursi võit kinnitas seda veelgi. Degusteerida saab käsitööveine ja jalutada istanduses. Täpsem info: kanarbikuveinitalu@gmail.com või  +372 5345 416.

Tartu poole tagasi sõites jääb Nõo valda ajaloolises Luke mõisa kõrtsis tegutsev Järiste Veinitalu. Talus kasvavad viinamarjad, millest on valminud mitmed auhinnatud veinid. Veine saab nautida terrassil, mille katust katavad 18-aastased viinapuud. Ekskursiooni ajal saab ringi käia istandustes ja sisse vaadata veinikööki. Räägime põhjamaisest viinamarjakasvatusest, degusteerida saab viinamarjaveine, marjaveine ja siidrit.

Õhtusöögi saab tellida Luke mõisa köögist. Toitu saab nautida veinitalus või siis Luke mõisas. Luke mõis asub viieminutilise autosõidu kaugusel. Toitlustuse soovist anna kindlasti varem teada!

Ööbimiseks leiad sobiva majutuskoha kaunis Elvas või Tartus.

Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis sulle tuuri osas head nõu andma. Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!