Eesti Veinitee Lõuna-Eesti marsruut: Võrumaa

Võrumaal ootavad sind kolm vahvat veinitalu, kus saad proovida veine nii puuviljadest-marjadest kui viinamarjadest. Veinivalmistamise ja -proovimise vahele võid soovi korral nautida Võru linna atmosfääri ja Lasva vaatamisväärset veetorni.

Veinimäe veinitalu külastus. Võru vallas, Kärgula külas asuvas Veinimäe talus asub Baltimaade üks suurimaid viinamarjaistandikke, kus kasvab nii avamaal kui kasvuhoonetes üle 75 eri sordi peamiselt veiniks sobivaid marju. Veinituuril saab degusteerida tooteid ja külastada viinamarjaistandust. 

Lõuna Võrus, leia tore söögikoht Võru kodulehelt.

Võru linna keskväljaku külastamine. Väljak on eriline oma liikuva mööbli poolest ja pidevas muutumises. Paigal on sündmuse nägu – kord on siin laadaplats, siis kontserdisaal või talvine maagiline jõulumaa.

Pindi Veinitalu külastus. Pindi Veinitalu on ema ja tütre hobipruulimisest alguse saanud väike pruulikoda Lasva lähedal, kus kohalikust toorainest valmistatakse põnevaid puuvilja- ja marjaveine. Külalised saavad tutvuda tootmisega ja degusteerida veine.

Lasva veetorni ja galerii külastus. Veetorni eripäraks on ainulaadne muusikat tegev klavertrepp, mida mööda torni tõustes saad mängida ja kuulata erinevaid helisid.

Uue-Saaluse veinitalu külastus ja õhtusöök Ulgumaa Puhvetilt. Uue-Saaluse on Eesti Veinitee kõige lõunapoolsem talu, mis asub kauni Haanjamaa maastiku rüpes järve ääres. Külalistele pakutakse veinikeldri, astelpaju- ja viinamarjaistandiku külastust ning veinide degusteerimist. Samuti on võimalus matkata koos giidiga ümber Kavadi järve 4,5 km pikkusel teekonnal.

Majutusvõimalused: Haanjamehe turismitalu, Vaskna turismitalu

Tuuri kokkuleppimiseks võta ühendust veinimajadega ja vali sobiv aeg. Eesti Veinitee veinimajade pered ootavad ja on hea meelega valmis sulle tuuri osas head nõu andma. Tere tulemast Põhjamaisele maitserännakule!