Eesti vein on tegija! Veinivilla viinamarjavein pälvis mainekal rahvusvahelisel võistlusel kõrge tunnustuse!

Veinivilla 2019. aasta viinamarjavein Solaris sai rahvusvahelisel võistlusel Paris Wine Cup hõbemedali! Veinivilla perenaise Tiina Kuuleri teada on see esimene kord, kus Eesti viinamarjavein on võistluses teiste tuntud rahvusvaheliste viinamarjaveinide tootjatega äramärkimist leidnud.

Veinivilla perenaine Tiina Kuuler sai suurest tunnusest teada eile. “Eile olin ma Paris Wine Cupi hõbemedali võidust rõõmust oimetu, alles hiljem hakkasin ka teisi osalejaid vaatama ja analüüsima. Medalitesajus olid, nagu ikka, tegijad vanad veinimaad — Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Kreeka, Portugal. Mõned medalid läksid ka Saksamaale, Austraaliasse, Kanadasse, Bulgaariasse ja Ungarisse ning üllatuslikult päris mitu said Moldaavia veinimajad, kes viljelevad vanu klassikalisi viinamarjasorte. Ühtegi teist Solarist silma ei hakanud, kuigi Saksamaal ja Austrias seda kasvatatakse.
Minu jaoks tähendab see seda, et meie väike põhjamaine Solaris (kasvataja Heino Säinas Tarvastu ordulinnuse jalamilt) võistles koos vanade veinimaade klassikaliste tuntud sortidega ilma tavalist järeleandlikkust nõudvate epiteetideta „põhjamaine, külmas kliimas, ekstreemsed olud, ekstsentriline veinimeister“ jne. Nagu tavaline vein teiste, enamasti vana maailma veinide seas. Ja oli edukas.” 

 
eesti-veinitee-veinivilla-solaris