Põhjamaine maitserännak kirkal kristallklaasil

Eesti veinimajade külastusteekond, mis kulgeb talust talusse, sisuks uute maitsete avastamine – just selline pilt oli mõttes disainer Käärt Arul Eesti Veinitee logo kavandama asudes. 
 
“Tähtis on, et peale veiniklaasi, mis viitab otseselt veiniteel pakutavale, oleks logol ka sümboolne lisaväärtus,” selgitab Aru.
“Klaas, mille eri punktide vahel kulgev graafiline veinitee marsruut tahuliseks muudab, omandab sellega kristalse struktuuri. See aga peegeldab omakorda teenuse ideed: iga veinimaja poolt eraldi ja kogu Eesti Veiniteel kokku saadavad elamused on kirkad ja puhtad nagu kristall, mis särab ja heliseb, kui seda vaatad või puudutad.”
 
Disaineri loodud märgile sekundeerib veinimajade rahva poolt üheskoos välja töötatud tunnuslause “Põhjamaine maitserännak”. Veinitööstuse mõttes asub Eesti maailmas põhjapiiril. Siinsed valged ööd ja jahe kliima loovad unikaalsed tingimused marjade ja puuviljade kasvatamiseks. Seda rõhutab ka tunnuslause inglisekeelne tõlge “Discovering new terroir” – terroir’ ehk pinnase omadused on aluseks sellel kasvavate taimede eripärale. Uue veinimaana avastavad seda kõrvuti külastajatega ka veinimajad ise, kes viimase viie aasta kestel on leidnud oma juured vanades traditsioonides, arendades neid tänapäevase tehnoloogia abil. Selline uute maitsete otsingutee võib viia oma vaheetappides küll punktist A punkti B, kuid kestab tegelikult lõppematu ja põneva rännakuna läbi elu.
 
Veinitee veinimajad on kokku leppinud, et tähistavad Veinitee logoga need veinid, kus on kasutatud garanteeritult kodumaist toorainet. Sihiks on jõuda 100% kodumaise tooraine kasutamiseni, kui Eestis vastav puuviljade-marjade pakkumine tekib.
 
Ootame teid põhjamaisele maitserännakule Eesti Veiniteel – uuri lisa, leia kaaslased ja lepi juba täna reis kokku! Meie oleme valmis.
eesti-veinitee-logo

Teksti koostas: Katrin Kull, Aru mõis