Teiseks märksõnaks on Eesti viinamarjaveinid, mis on erilised, ainulaadsed ja väikeste partiidena, ehk väga eksklusiivsed. Sortidest võiks esile tuua Solarist, mis annab värskeid, puuviljaseid ja isegi veidi sauvignon-blancilikke veine ning Regenti, mida osav veinimeiter suudab kerge tammelaagerdisega viimistleda nauditavaks kergeks punaveiniks.
Kangendatud veinid, sh vermut on Eesti salles arenev suund. Lätis on mitmeid tootjaid, kes juba katsetavad näiteks arooniast ja mustikast kangendatud portveinilaadsete jookidega. Lätis tingib suurema valiku ilmselt ka liberaalsem seadusandlus. KIiendid ootavad alati midagi uut ja põnevat, see sunnib tootjaid olema innovatiivsed, samuti tingib arenemise päris tihe konkurents”.
Mida toob a 2023?
“2023 toob kindlasti uusi alkoholivabu, aga ka madalama alkoholisisaldusega jooke, kuna see trend on kogu maailmas jõudsalt kasvamas. Kindlasti jõuab Eesti veinindusse ka naturaalsete ja võimalikult väikese lisaainete (sulfiti) sisaldusega veinide trend. Sealhulgas pet-nat veinid, ehk veinid, mis on oma mulli saanud pudelis kääritamisel, kuid pärm ei ole pudelist eemaldatud. Kogu maailmas on roosade veinide buum, see on jõudnud ka Eestisse- roosad puuviljavahuveinid ja marjaveinid on trendikad.
Kui esialgu hoidusid Eesti veinitootjad magusate puuviljaveinide tootmisest, kuna see tuletas meelde nõukaaegseid nn peete, siis täna küsitakse palju ka kohalikke magusamaid marjaveine. Kindlasti suureneb valik nende osas, kuna nõudlus suureneb. Loodan, et uueks trendiks saab ka restoranide veinivalikus Eesti veinide osakaalu suurenemine ja nendega toitude sobitamine, millele Eesti Veinitee saab ka ise kaasa aidata, korraldades erinevaid sündmusi ja õhtusööke”.